Wyprawa w Góry Świętokrzyskie

Uczniowie klasy III razem  z wychowawczynią i  rodzicami uczestniczyli w integracyjnej wycieczce po najstarszych górach. Wszyscy podziwiali ich piękno i cudowne zakątki po których oprowadzała pani przewodnik.

Wszyscy mieli możliwość podziwiania: Góry Miedzianki, Wietrzni i Kadzielni. Następnie wszyscy udali się do starej kopalni, która ukazuje dzieje górnictwa  kruszcowego ma ziemi kieleckiej. Po długim marszu po górach grupa zatrzymała się w Centrum Geoedukacji w Kielcach gdzie uczniowie poznali  sposoby jego  obróbki. Następnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych – szlifowali kamienie wydobywane w tym regionie. Ważnym miejscem odwiedzonym przez uczniów był Oblęgorek wraz z pałacykiem Henryka Sienkiewicza, patrona naszej szkoły.