Może by tak do „strzelców”

W piątek mieliśmy okazję dowiedzieć się o istnieniu i działalności oddziałów strzeleckich w  Dębicy. Do naszej szkoły przybyli przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej 2017 im. Tadeusza Munnicha z Dębicy, którzy chcieli nas zachęcić do wstępowania w ich szeregi. Wśród przybyłych był także nasz absolwent, Tomasz Giermata, który prezentował pełne uzbrojenie strzelca. Zrobiło to nas duże wrażenie, no i te mundury pociągnęły zwłaszcza dziewczyny, które chętnie zrobiły sobie z nimi zdjęcie.

My chłopaki - chcieliśmy dotknąć broni, ale trochę wstydziliśmy się zapytać o pozwolenie. Była to dla nas także fajna lekcja historii, dowiedzieliśmy się nieco o tych oddziałach. Związek Strzelecki należy do organizacji proobronnych i społeczno – wychowawczych, który w obecnym czasie ma głównie krzewić patriotyzm wśród młodych ludzi. Przygotowuje młodzież w dziedzinach przysposobienia wojskowego i wychowania obywatelskiego, mając za cel zapewnienie Polsce bezpieczeństwa. Teraz będziemy się zastanawiać nad wstąpieniem do tego oddziału, nawet dziewczęta mogą i niektóre już prawie podjęły decyzje. Wiemy gdzie i kiedy więc, nic nie stoi na przeszkodzie w realizacji .