Wycieczka do Dębicy

28 stycznia  nasza klasa uczestniczyła w wycieczce,  którą rozpoczęliśmy od wizyty  w Muzeum Regionalnym w Dębicy. Tutaj  zwiedziliśmy wystawę „Jawą się stanie, co pradziad śnił... Dębiczan wędrówka ku Niepodległości”. Uczniowie mogli obejrzeć fotografie z okresu I wojny światowej, broń, meble z epoki i wiele innych przedmiotów nawiązujących do wydarzeń sprzed 100 lat. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o Dębicy i jej mieszkańcach z tego okresu, o  narodzinach niepodległej Polski i walkach w obronie jej granic.

Przedstawił losy gimnazjalistów ze zdjęcia szkolnego, którzy już jako żołnierze wraz ze swoimi profesorami  walczyli  o to, by żyć w  Wolnej Polsce. W małej sali kinowej  uczniowie obejrzeli  film animowany „Królewski  Sen” ukazujący  czym była „Republika marzeń” ostatniego króla Rzeczpospolitej i czy jego marzenia się ziściły. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w poznawaniu wydarzeń, dzięki którym teraz wszyscy możemy świętować 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Drugim punktem  programu wycieczki było kino Kosmos w Dębicy. Tutaj uczniowie mogli obejrzeć film pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” oraz zapoznać się z  nowoczesnymi technologiami komputerowymi, które są wykorzystywane przy tworzeniu filmu. Na scenie pojawili się aktorzy z widowni, którzy wcielili się w bohaterów filmu. Z naszej klasy Madzia wspaniale poradziła sobie z trudnym zadaniem aktorskim, a  efekty jej  gry  będzie można wkrótce  obejrzeć w filmie pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.

Wycieczka była dla uczestników bardzo pouczająca i przyniosła  dzieciom wiele  różnych wrażeń i doświadczeń.