Wieczór legend

Tradycją naszej szkoły jest w maju organizowanie dla klas I-III wieczoru legend. W tym roku motywem przewodnim była kaczka Cudaczka. Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia spektaklu  pt. „Kaczka Cudaczka” , który był połączony z zabawami integracyjnymi. Następnie udaliśmy się do gospodarstwa hodowlanego, gdzie gospodyni  pokazała nam drób i opowiedziała o ekologicznej hodowli ptactwa domowego.

W drodze powrotnej wszyscy bacznie obserwowali gdzie w Straszęcinie mieszkańcy mają kury, kaczki, gęsi czy indyki. W szkole czekał na nas pan Adam, który przypomniał nam zasady  savoir vivre i etykietę stołu. Podczas kolacji wszyscy sprawnie posługiwali się sztućcami. Kolejną niespodzianką było spotkanie z fryzjerką panią Jagodą, która omówiła zasady dbania o włosy i z pomocą opiekunów wszystkim wykonała fantastyczne fryzury. Na zakończenie wieczoru każdy wykazał się kreatywnością  i z dostępnych materiałów wykonał przestrzenną kaczkę Cudaczkę. Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym i rodzicom za umożliwienie nam spędzenia tak wspaniałego wieczoru w gronie koleżanek i kolegów.