Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka dzieci uczestniczyły w Poranku Filmowym dla uczniów klas 1-3. Najpierw wszyscy obejrzeli film pt. „Nie mieści się w głowie”, który wzbudził u  widzów wiele emocji.   Dzieci zobaczyły, jaki wpływ na życie dziewczynki o imieniu Riley ma Radość, Odraza, Strach, Gniew i Smutek. Po obejrzeniu filmu dzieci dzieliły się własnymi doświadczeniami i opowiadały o uczuciach, które same przeżywają w różnych sytuacjach.

Podawały sposoby radzenia sobie  niektórymi z nich. Na zajęciach plastycznych podczas wspólnej pracy przedstawili Strach, wykorzystując odpowiednie kolory farb i technikę malowania rękami na dużej powierzchni. Bardzo dobrze dzieci współpracowały podczas wykonywania tego zadania, a przy okazji miały wielką frajdę, gdy kolorowe ślady ich pracy przenosiły się na ubranie i ciało. Na zakończenie dnia na dzieci otrzymały słodki zimny poczęstunek.