Dwa dni w Rymanowie Zdroju

W dniach  29 i 30 kwietnia byliśmy na wycieczce w Rymanowie Zdroju. W poniedziałek już o 6.00 wyjechaliśmy na naszą pierwszą, dwudniową klasową wycieczke. Już w autobusie humory dopisywały i chociaż wstaliśmy bardzo wcześnie nikomu nie chciało się  spać. Na miejscu, w Domu Wczasów Dziecięcych  czekały na nas panie, które pokazały nam nasze sypialnie i przedstawiły porządek dnia.

Po śniadaniu i rozpakowaniu się wyruszyliśmy na kilkugodzinny spacer. Na początek wysłuchaliśmy legend o Rymanowie, nastepnie byliśmy  na rynku, gdzie odbywała się parada uczniów ze szkół wojskowych woj. podkarpackiego.  Po obejrzeniu  występów w niejednym chłopcu zakiełkowała myśl,  żeby zostać żołnierzem. Po przejściu trasy wiodącej przez las w drodze powrotnej byliśmy w pijalni wód oraz w teżni. Wieczorem po kolacji odbył się bal przebierańców. Drugi dzień pobytu także wypełniony był atrakcjami; był konkurs tańca w różnych kategoriach, konkurs śpiewania „karaoke”, gry i zabawy z nagrodami. Każdy otrzymał dyplom z jakiegoś konkursu bo każdy jest w czymś dobry. Do domów wróciliśmy późnym wieczorem  z postanowieniem, że do Rymanowa Zdroju jeszcze wrócimy!