Wiem jak dbać o swoje zdrowie

W październiku uczniowie naszej klasy wzięli udział w projekcie pt.: "Wiem, jak dbać o zdrowie". Przez kilka dni w sposób szczególny zajmowaliśmy się zagadnieniami dotyczącymi odpowiednich zachowań mających wpływ na nasze zdrowie i życie. Bo chodzi nie tylko o to, aby właściwie się odżywiać i dbać o higienę. Zdrowym być to także ubierać się stosownie do pogody, dobrze się wysypiać, przebywać na świeżym powietrzu.

Dowiedzieliśmy się również, że dbanie o własne zdrowie i życie to przestrzeganie zasad ruchu drogowego i unikanie dymu nikotynowego. Nie wolno także zawierać znajomości z obcymi dorosłymi. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy plakaty, na których przedstawiliśmy, w jaki sposób my dbamy o zdrowie. Te najpiękniejsze można podziwiać na wystawie na I piętrze naszej szkoły.