Wycieczka do Rzeszowa

W piątek 6 grudnia z okazji mikołajek wybraliśmy się na wycieczkę do Rzeszowa. Zwiedzaliśmy Rynek, który swym wystrojem wprowadził nas w świąteczny nastrój. W Muzeum Historii Miasta Rzeszowa poznaliśmy historię pocztówki, która liczy sobie 140 lat, a jej pomysłodawcą był Niemiec Heinrich von Stephen. Podczas pierwszej wystawy kart pocztowych w Warszawie odbył się konkurs na polską  nazwę, na którą nadesłano ponad 290 prac.

Najwięcej głosów zdobył wyraz „pocztówka” zaproponowany przez Henryka Sienkiewicza patrona naszej szkoły. Po smacznym posiłku jakim była pizza udaliśmy się do kina „Helios” na film Kraina lodu 2. Po wyjątkowym seansie zwiedzaliśmy zaplecze kina, gdzie poznaliśmy metody projekcji filmu na przestrzeni minionych lat. Po powrocie do szkoły czekała na nas kolejna niespodzianka z Adwentowego kalendarza, ale do jej rozpakowania czekaliśmy zniecierpliwieni do poniedziałku.