Spotkanie z leśniczym

9 stycznia w ramach akcji „Czytanie na dywanie” uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Koła Łowieckiego „Odyniec” w Dębicy panami Jackiem Dydyńskim i Hubertem Dydyńskim. Sygnałem rozpoczęcia spotkania była melodia wygrana przez pana Huberta  na  trąbce myśliwskiej.  Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat lasu,  jego mieszkańców, pracy leśników i zadań myśliwych należących do kół łowieckich. Goście w bardzo atrakcyjny sposób  opowiadali o swoim zawodzie, zachęcali do częstych wycieczek do lasu i poznawania jego uroków.

Przekonywali do tego, by szukać i rozwijać swoje pasje i zainteresowania, zamiast  spędzać czas tylko przed komputerem. Uczniowie zostali  zaproszeni na wycieczkę do lasu i zobowiązali się do zbiórki karmy dla zwierząt. W drugiej części spotkania pan Hubert przeczytał dzieciom kolejną część książki pt. „Siedem supełków”.  Opowiadała ona również o pasjach, chęci pokonywania swoich słabości  i osiągania sukcesów w sporcie.  Uczyła, by nigdy nikogo nie oceniać po wyglądzie, bo to jest bardzo krzywdzące  i często tracimy okazję do poznania kogoś wartościowego.  Dzieci bardzo serdecznie podziękowały gościom za bardzo interesujące spotkanie, które na pewno zachęci do poznawania lasu i jego mieszkańców.