Z wizytą w Parku św. Mikołaja

We wtorek, 4 grudnia wybraliśmy się do Zatoru, aby odwiedzić św. Mikołaja. Razem z nami przybyło tam mnóstwo dzieci. Na początku przespacerowaliśmy się bajkową ścieżką, na której znajdowały się postacie z różnych bajek oraz ich domki. Spotkaliśmy m.in. Jasia i Małgosię, Kopciuszka, Królową Śniegu i Smerfy. Oglądaliśmy także paradę bajkowych postaci: Myszkę Miki, Czarownicę, Tygryska i oczywiście św. Mikołaja.

W głębi parku odkryliśmy Domek Świętego Mikołaja, w którym można osobiście spotkać się z szacownym gospodarzem, a także zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Na wszystkich tych, którzy mieli jakieś grzeszki na sumieniu czekał ‘Kocioł Zapomnienia’, w którym Diabełek spalił wszystkie nasze złe uczynki zapisane na karteczkach. W pracowni plastycznej malowaliśmy kolorowe bombki, które mogliśmy zabrać ze sobą do domu. Potem poszliśmy jeszcze raz kolorowymi bajkowymi dróżkami. Wędrowanie po bajkowej krainie bardzo nas wyczerpało, więc w parkowej karczmie urządziliśmy sobie „kanapkowy obiad”. Chyba nigdy tak dobrze nie smakowały kanapki przygotowane przez nasze mamy. Poszliśmy także obejrzeć i kupić kolorowe pamiątki. Dodatkową atrakcją była wizyta w parku ekipy telewizyjnej i pana Jarosława Kreta, który nagrywał tam swój program. Cóż tu dużo mówić, mogliśmy się później oglądać w telewizji. A to dopiero... Dobrze nam było w krainie bajek, gdzie wszystko jest możliwe, gdzie radość jest prosta i dobro zawsze zwycięża. Ale w bajce nie da się żyć, więc trzeba było wrócić do Straszęcina z nadzieją na to, że teraz nas odwiedzi św. Mikołaj.
Nie moglibyśmy przeżyć tylu wspaniałych i radosnych chwil w Parku św. Mikołaja w Zatorze, gdyby nie życzliwość i dobre serce tych, którzy zechcieli nam pomóc w realizacji naszego marzenia. A są to: PP. Danuta i Marcin Michalscy, Aneta i Rafał Tęcza, Jan Kania (UNIDEX), Władysław Radzik (ŚLUSARSTWO) oraz PSH LEWIATAN i STAL BRUK w Straszęcinie. Wszystkim, a także P. Liliannie Sołowskiej za Jej zaangażowanie i poświęcenie, gorąco, z całego dziecięcego serca dziękujemy -uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią.