Powitanie zimy z „Lokomotywą”

Zimę lubi każde dziecko. Na powitanie Białej Damy wybraliśmy się do Teatru im.  Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl „Lokomotywa II” grany na Dużej Scenie.  Tam spotkaliśmy słonia Tomasza Trąbalskiego który miał problemy z pamięcią, małpę w kąpieli, kaczkę Dziwaczkę przyprawiającą  o ból głowy swoją kaczą rodzinę, roztargnionego pana Hilarego  nieustannie szukającego okularów, a także skłóconych sąsiadów Pawła i Gawła.

To nie wszystko.  Zobaczyliśmy wielu innych bohaterów  klasyki literatury dziecięcej: igłę tańczącą z nitką, spóźnionego słowika, murzynka Bambo, warzywa nudzące się na straganie, pociąg pełen różnorakich pasażerów, zarozumiałą samochwałę czy strachliwego Stefka. Wszystko to za sprawą barwnej podróży do krainy wyobraźni z pomocą  ciekawie wyreżyserowanych wierszy  znanych poetów: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej  czy Aleksandra Fredry. Po spektaklu zwiedzaliśmy teatr.  Zobaczyliśmy Małą Scenę i Scenę Underground. Byliśmy w garderobie, gdzie jest ponad 8 tysięcy strojów. Mogliśmy zobaczyć zaplecze techniczne i pracownię stolarską w której przygotowywane są rekwizyty. Uświadomiliśmy sobie, że teatr to nie tylko występy  aktorów,  ale praca wielu osób bez których nie byłyby możliwe przedstawienia. Zmęczeni wrażeniami i trochę głodni, poszliśmy do restauracji  McDonald's. Uwielbiamy to pyszne, choć niezbyt zdrowe jedzenie. Gdy już wszyscy byliśmy najedzeni trzeba było wracać do domu.  Szkoda, że kolejną zimę witać będziemy dopiero za rok.