Wycieczka do Stobiernej

19 września uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Stobiernej. W Centrum Edukacji Ekologicznej wysłuchali opowiadania o historii budynku, dawnym życiu mieszkańców wsi, ekologicznym i zdrowym odżywianiu. Czynnie uczestniczyli w prezentacji przygotowywania placków – proziaków oraz ich degustacji. W ramach zajęć tematycznych została zaprezentowana wystawa urządzeń i narzędzi używanych w dawnych gospodarstwach.

Kolejną atrakcją wycieczki było obejrzenie gigantycznych owadów w powstającym Parku Owadów. W Osadzie Słowiańskiej uczniowie mogli poznać życie  i kulturę Słowian oraz historię  naszych przodków. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się warsztaty garncarskie, kuglarskie, łucznicze oraz pokazy walk słowiańskich wojów.