Nasz plakat z okazji Dnia Tolerancji

Nie musimy akceptować cudzych przekonań...
 ale musimy akceptować prawo innych do ich posiadania.  /Jodi Picoult/

16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. To święto obchodzone jest corocznie na całym świecie . Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją w 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.

Dzień ten stał się okazją do zastanowienia się nad własną postawą wobec przedstawicieli innych religii, kultur, koloru skóry, a także tych, których poglądy i zachowanie różni się od naszego. W związku z tym Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do wykonania plakatu na temat tolerancji.

W każdej klasie umieszczony został padlet czyli tablica interaktywna, na której  wspólnie wykonaliśmy plakat. 18 listopada zakończył się konkurs i nasza klasa zajęła III miejsce. Wykonaliśmy pracę „Z przymrużeniem oka i z uśmiechem”!

Lidia Piękoś