Wielkie czytanie

W piątek 21 maja odbył się w naszej klasie konkurs pt. Wielkie czytanie. Każdy z uczniów czytał wylosowany fragment najdawniejszych legend dziejów narodu polskiego, które na zawsze zostaną owiane mgłą tajemnicy. Opowieści te początkowo przekazywane ustnie zostały zachowane do naszych czasów przywołując postacie historyczne i wydarzenia , które decydowały o losach społeczności.  Można w nich odczytać dzieje każdego zakątka Polski. Są więc one przewodnikiem po krainach geograficznych, miastach i obiektach architektonicznych. Podczas konkursu Jury szczególną uwagę zwracało na płynność, poprawność i dykcję podczas czytania. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo wysokim poziomem czytania.  Zwycięzcami otrzymującymi następujące miejsca okazali się: Antonina Barnaś- I miejsce, Gabriela Gołębiowska i Jakub Rzeszowski- II miejsce, Emilia Cebulak i Nikodem Nowak- III miejsce, Szymon Drąg i  Kacper Panek- IV miejsce. Gratulujemy!