Wycieczka do skansenu

16 czerwca wyjechaliśmy na pierwszą szkolną wycieczkę. Po pożegnaniu z Rodzicami wyruszyliśmy do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowj. Po przyjeździe był czas na odpoczynek i posiłek, a później  rozpoczęliśmy  wędrowanie po skansenie. Pani przewodnik poprowadziła nas przez wsie, których już nie ma i opowiedziała o życiu mieszkających w nich ludzi – Rzeszowiaków i Lasowiaków. Z zainteresowaniem zwiedziliśmy wiejskie zagrody, chałupy, młyn i okazały kościół. Dużą atrakcję stanowiła dla dzieci wizyta w dawnej szkole. Siedząc w drewnianych  ławkach, dzieci wcieliły się w uczniów sprzed stu lat. Na własnej skórze przekonali się, jak to dawniej w szkole bywało.  Z wielkim zainteresowaniem wszyscy oglądali zdjęcia i wysłuchali opowiadania o życiu wiejskich  dzieci, o ich pracy i zabawach. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe drewniane zabawki, którymi bawiły się ich rówieśnicy. Na zakończenie pobytu  można było zakupić pamiątki z pobytu w  skansenie. Były to przewodniki, drewniane zabawki i gliniane śpiewające ptaszki, które będą przypominały dzieciom o tak urokliwym miejscu.