Żyję zdrowo

Uczniowie klasy III w II półroczu uczestniczyli w innowacji Żyję zdrowo, która miała na celu wdrożyć uczniów do właściwych i świadomych nawyków żywieniowych oraz promowanie aktywności ruchowe.  Działania koncentrowały się  w dwóch obszarach tematycznych: utrwalenie i praktyczne stosowanie zasad zdrowego odżywiania oraz propagowania aktywności fizycznej poprzez ruch na świeżym powietrzu. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami zdrowego odżywiania oraz komponowania i wykonywania zdrowych posiłków. Ćwiczenia praktyczne wykonywali  w domu ze względu na pandemię. Na zajęciach zostali zapoznani z oznaczeniami zdrowej żywności i zachęceni do czytania etykiet podczas robienia zakupów. Szczególną uwagę zwrócono na picie wody oraz spożywanie warzyw i owoców. W obszarze propagowania ruchu dla zdrowia uczniowie uczestniczyli w pieszych wycieczkach po okolicy, utrwalając znajomość przepisów ruch drogowego  oraz  spacerze z kijkami Nordic Walking. W ramach zajęć uczniowie korzystali z siłowni obok szkoły oraz uczestniczyli w zabawach i rozgrywkach sportowych.