W Teatrze MASKA

11 kwietnia uczniowie klasy  III  wyjechali do Teatru „Maska” w Rzeszowie na przedstawienie pt. "Szewc Kopytko i kaczor Kwak" w adaptacji i reżyserii Zbigniewa Głowackiego. Jak można przeczytać na stronie teatru -największą rekomendacją spektaklu jest nazwisko autora tej opowieści. To Kornel Makuszyński, uwielbiany przez dzieci za humor  i za umiejętność wywoływania głębokich wzruszeń. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że  bohater  przedstawienia to nic niewart łobuz, i że ciągle będzie sprawiał kłopoty wszystkim, którzy z nim się zetkną.

Ale autor jest optymistą, wierzy w ludzkie serce. Według niego, nawet  to najtwardsze mięknie na widok łez i dzięki nim potrafi się odmienić.  A ponieważ teatr to nie tylko zabawa, ale również miejsce, w którym się wzruszamy  i zastanawiamy się nad tajemnicą ludzkich serc, widz mógł doświadczyć wielu emocji. Za wspaniałą grę aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami.