Wyprawa w Góry Świętokrzyskie

W maju uczniowie naszej klasy udali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Podczas przygotowań do wycieczki wszyscy potrafili wskazać na mapie miejsce, do którego się udaliśmy i wymienić główne atrakcje tego regionu. Pani przewodniczka opowiadała nam  legendy regionu, a my przez okna autokaru podziwialiśmy ich piękno i cudowne zakątki najstarszych gór. Ważnym miejscem odwiedzonym przez uczniów był Oblęgorek wraz z pałacykiem Henryka Sienkiewicza, patrona naszej szkoły. Następnie udaliśmy się do Energetycznego Centrum Nauki, gdzie braliśmy udział w niezwykłych doświadczeniach i interesujących pokazach. Wszyscy mieli możliwość podziwiania: Jaskini Stajnia, Wietrzni, Kadzielni.To już kolejny punkt na mapie Polski odhaczony przez nas jako zwiedzony.