Ale uroczystość!

We środę 12 października mieliśmy okazję obejrzeć i uczestniczyć w wyjątkowej uroczystości , jaka odbyła się w naszej szkole.  Dla uczczenia 20 rocznicy nadania imienia szkole Henryka Sienkiewicza, już od ubiegłego roku, uczestniczyliśmy w różnych konkursach związanych z pisarzem. Nawet odwiedziliśmy będąc w klasie V Oblęgorek, - miejsce ważne dla tego  noblisty. Kulminacją wszystkich działań, była właśnie dzisiejsza uroczystość. Niektórzy z nas jak:  Wiktoria, Madzia, Julka, Elwira, no i oczywiście  Filip, który grał rolę Zbyszka rycerza Danusi ( z „Krzyżaków”). Rola Wiktorii - jako księżnej Anny Danuty też wymagała sporo pracy. Na szczęście wszystko wyszło super i nie było „skuchy”. To wszystko zawdzięczamy  Madzi, która dostarczyła  scenariusz scenki. Ale emocje były wielkie. Niektórzy śpiewali w chórze, a innym pozostało oklaskiwanie występujących. Po zakończeniu części oficjalnej w nagrodę dostaliśmy talony na pop-corn i watę cukrową. Wzmocnieni poczęstunkiem mogliśmy szaleć na „dmuchawcu”, który stał na boisku szkolnym. Fajny taki dzień, inny niż pozostałe dni nauki.