„Franklin i komputer”

W roku szkolnym 2022/2023  rozpoczęliśmy cykl  zajęć  dla uczniów klas 1-3  w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.  We wrześniu dzieci spotkały się z panią pedagog Renatą Rugałą i z uwagą wysłuchały książki „Franklin i komputer” Paulette Bourgeois.  Historia  żółwika Franklina pomogła zrozumieć dzieciom, do czego może prowadzić zbyt częste granie w gry komputerowe.  Uświadomiła, że nawet najciekawsze gry  nie  są tak ważne, jak   wspólne zabawy z przyjaciółmi. W drugiej części  spotkania pani pedagog opowiedziała o swojej pracy. Zaprosiła do siebie wszystkich uczniów chętnych do rozmowy, potrzebujących pomocy czy  wsparcia w radzeniu sobie w różnych sytuacjach.   Z  poszczególnymi klasami umówiła się na zajęcia profilaktyczno-wychowawcze dostosowane do potrzeb uczniów.