„Czytamy dzieciom”

W ramach akcji „Czytamy dzieciom”  19 grudnia gościliśmy w naszej szkole pana Artura Getlera - historyka i asystenta muzealnego z Muzeum Regionalnego w Dębicy, pasjonata historii naszego regionu. Pan Artur ubrany w średniowieczny strój zapoznał uczniów klas 1-3 z  historią o początkach państwa polskiego czytając Legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Następnie opowiedział o swoim zawodzie historyka i pracownika muzealnego. Uczniowie z ciekawością i zainteresowaniem słuchali ciekawostek dotyczących miasta Dębicy i okolic. Mieliśmy również okazuję obejrzeć interesujące eksponatyi przedmioty z epoki starożytnej, które pan Artur przywiózł ze sobą.
To była bardzo interesujące lekcja historii. Dziękujemy z współpracę i zaangażowanie na rzecz najmłodszych uczniów naszej szkoły.