VELVET - PIĄTKA DLA NATURY

Uczniowie z klasy 1b Szkoły Podstawowej w Straszęcinie biorą udział w programie edukacyjnym dla szkół podstawowych „VELVET. PIĄTKA DLA NATURY”. Uczniowie dali drugie życie materiałom, które już były przeznaczone do utylizacji. Wykorzystali stare koszulki i stworzyli z nich piękne bransoletki, breloczki, naszyjniki i kolorowe misie. Dzięki temu ograniczyliśmy ilość śmieci. Dzieci podały również kilka innych przykładów na wykorzystanie zużytych przedmiotów – pojemniki po jogurtach można wykorzystać jako pojemniki na kredki i długopisy, ze starych opon można wykonać kwietnik albo siedzisko, z butelki karmnik, a z palet – meble ogrodowe. Natomiast to, co trzeba wyrzucić, należy odpowiednio segregować.

Działamy dziś, z myślą o jutrze!