Wycieczka do skansenu

W piątek uczniowie naszej klasy udali się na wycieczkę do Parku Etnograficznego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Tam zapoznali się z kulturą Lasowiaków i Rzeszowiaków, zamieszkujących tamtejsze tereny. Uczestniczyliśmy w warsztatach „Gdy w Kwietną Niedzielę…” dotyczących tradycji wielkanocnych. Zapoznaliśmy się z małą architekturą drewnianą. Oglądaliśmy chałupy, stajnie, obory, chlewy, kurniki, stodoły, spichlerze, młyn wodny, wiatraki, szkołę, karczmę i remizę strażacka, a także okazały kościół pw. św. Marka Ewangelisty. Do najstarszych obiektów w okolicy należą: dwór z Brzezin, chałupa z Markowej oraz kościół z Mielca-Rzochowa. Zwieńczeniem wycieczki był grill oraz wspólne zabawy integracyjne.