Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - Przystanek Szwecja!

W nawiązaniu do przypadającego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Straszęcinie wzięli udział w akcji czytelniczej pn. „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów. Przystanek - Szwecja”. W ramach tej inicjatywy, 3 kwietnia w szkole zrobiło się iście europejsko. Na holu szkoły zawisła ogromna flaga Szwecji oraz zorganizowano wystawę literatury szwedzkiej dla młodych czytelników.  Do czytania szwedzkiej literatury dla dzieci została zaproszona Pani dyrektor Alicja Błońska. Przybliżono również postać znakomicie znanej, szwedzkiej autorki Astrid Lindgren oraz Hansa Christiana Andersena - duńskiego pisarza i poety, który urodził się właśnie 2 kwietnia 1805r. Prezentowana inicjatywa ma na celu ukazanie literatury jako sposobu na zapoznanie się dzieci z bogactwem kultury europejskiej.