Wycieczka do Dębicy

We wtorek 18 kwietnia uczniowie naszej klasy wybrali się do Dębicy. W Domu  Kultury „Kosmos” wystawiana była sztuka Dzwonnik z Notre Dame. Piękna scenografia, niezwykła  gra aktorów, muzyka  oraz fabuła poruszyła nasz serca.  Nie ważny  jest wygląd zewnętrzy człowieka, ale ważne jest jego serce. Musimy być tolerancyjni wobec inny. Spektakl miał charakter profilaktyczny. Następnie skorzystaliśmy z pięknej pogody i pieszo udaliśmy się do Muzeum Regionalnego, gdzie wspaniały przewodnik przybliżył nam warunki życia mieszkańców naszego regionu na podstawie rekonstrukcji domu z Mokrego. Uczniowie mieli okazje podziwiać eksponaty oraz sprzęty wykorzystywane w gospodarstwie domowym. Zachwyciła również ekspozycja dalej działających odbiorników radiowych ks. Ryszarda Piaseckiego, z których mieliśmy możliwość słuchania muzyki. To był intensywny i wesoły czas dla wszystkich.