Dzień Ziemi

Nasza klasa rozpoczęła świętowanie Dnia Ziemi od ubrania się w kolorystyce żywiołów. Dzieci własnoręcznie komponowały swój strój z poszczególnych części garderoby. Następnie przeczytały wierszyki dotyczące tego, co daje nam powietrze, ogień, woda i ziemia. Po przypomnieniu sobie podstawowych informacji o segregowaniu śmieci, mieli okazje w praktyce powrzucać do pojemników poszczególne przedmioty. Uczniowie wymyślali rymowanki, rozwiązywali łamigłówki i krzyżówki. Na koniec wszyscy tworzyli prace plastyczne dotyczące ekologii. Następnie ogłoszono konkurs „ Dbam o środowisko” , którego zwycięzcami zostali: Ala, Wiktor, Amelka, Maja P., Klara, Maja J., Julka, Antosia, Wiktoria i Dominika.  Gratulujemy zwycięzcom.