Mój kawałek świata – dbam o Ziemię

Nasza szkoła bierze udział w  projekcie  edukacyjnym pn.  „Mój kawałek świata – dbam o Ziemię ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”. Konkretnie do zajęć włączyły się dzieci klasy czwartej, które utworzyły Klub Ekologa. W miesiącu marcu członkowie klubu odbyli zajęcia on – line z tematów: „ Segregacja odpadówi recykling” , „ Mikroplasik”, „ Oszczędzanie energii”. W miesiącu kwietniu zastanawialiśmy się jak  w prosty sposób dzieci mogą przyczynić się do ochrony środowiska. Na spotkaniu Koła Ekologa uczniowie podawali propozycje czynnego wkładu  w pomoc dla naszej ziemi. Skupiliśmy się na najbliższym otoczeniu dziecka czyli miejscu zamieszkania i szkole.        W szkole, w toaletach i przed wejściem do nich umieściliśmy hasła reklamujące potrzebę oszczędzania wody i energii. Nauczyciele i pani Dyrektor zauważyli, że dzieci gaszą teraz światło po skorzystaniu z łazienki w trakcie lekcji. Uczniowie kierowani przez opiekuna podawali też sposoby oszczędnego korzystania z pomieszczeń domowych – kuchni, łazienki, toalety, pokoju.

Oto kilka sposobów na zamieszczonych zdjęciach, dzięki którym nic nie tracąc dajemy coś od siebie.