KOPALNIA SOLI W BOCHNI

19 maja uczniowie klasy 1a udali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zjazdu do kopalni szybem Cambi. Potem pod czujnym okiem pani przewodnik odbyliśmy przejazd podziemną kolejką. Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie kopalni. Podziwialiśmy stare urządzenia, maszyny, narzędzia, którymi posługiwali się dawniej górnicy w swojej pracy. Dowiedzieliśmy się także o pracy koni w kopalni, a ostatnim z nich był koń o imieniu Kuba. W pamięci na pewno pozostaną prezentacje multimedialne pokazujące ciężkie, kopalniane sytuacje i pracujących tam górników. Odwiedziliśmy także dobrego ducha kopalni czyli Skarbnika Opowiedział dzieciom wiele ciekawych historii oraz wręczył woreczki z solą. Na koniec wycieczki dzieci spędziły czas na zabawie na dużej sali gimnastycznej w komorze Warzyn. Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Dostarczyła nam wielu nowych wrażeń. Uczniowie zdobyli wiele nowych wiadomości o najstarszej Kopalni Soli w Polsce i o tym, że niedoceniona dzisiaj sól kiedyś nazywana była białym złotem.