"Odrobina uprzejmości
 względem drugiego człowieka
 jest więcej warta
 niż wielka miłość ku całej ludzkości".

We wtorek uczniowie klasy 3 przyszli ubrani do szkoły na czerwono i różowo. Na zajęciach wszyscy z zainteresowaniem oglądali film o świętym Walentym , który przybliżył nam wiele szczegółów z jego życia. Była to wyjątkowa postać, która zainspirowała nas do rozmowy o uczuciach, tolerancji i wzajemnym poszanowaniu. Następnie wyjaśnialiśmy znaczenia powiedzeń o wzajemnym szacunku, które zapadły nam w pamięć. Nadszedł też czas na wspólne zabawy i konkursy, które wymagały od nas wspólnego działania. Każdy uczeń włączył się w przygotowanie kartki walentynkowej dla  koleżanek i kolegów. Żeby adresaci mogli je przeczytać, musieli czekać aż poczta  14 lutego dotrze do naszej klasy. Były to czas pełen emocji i pozytywnych wrażeń. Walentynki to wyjątkowy czas dla wielu osób.