Współpraca się opłaca

Siła dobrze współpracującego ze sobą zespołu nie ma sobie równych. Uczniowie wtedy rozwijają kompetencje społeczne i współdziałanie. Są one wręcz niezbędne w życiu każdego człowieka.  Rozwijając umiejętności współpracy w zespole uczy nas odpowiedzialności za podejmowane działania względem siebie i najbliższe otoczenie. W czwartek uczniowie klasy III stanęli przed wezwaniem radzenia sobie w grupach podczas wykonywania wielu zadań. Współpraca przy rozwiązywaniu rebusów, zagadek, krzyżówek, układania puzzli, wykonywania przestrzennych zwierząt oraz zabaw na hali sportowej była trudnym wyzwaniem . Zajęcia w tym dniu wymagały od nas  zgodnego rozwiązywania problemów, wzajemnego uczenia się i wykorzystania zdobytych umiejętności, a także sztuki kompromisu. Był to czas wspólnych zmagań, ale i pełen radości ze wspaniałej zabawy.