Pierwszy Dzień Wiosny w Podkarpackim Centrum Nauki „Łukasiewicz”

21 marca uczniowie klas 2b i 3 wzięli udział w wycieczce do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” - to miejsce, w którym nauka staje się zabawą i przygodą. Dzieci odwiedziły trzypoziomowy obiekt nowej generacji. Zwiedzili strefę lotnictwa, ekspozycję przyrodniczą, otaczającej nas natury oraz ekspozycję dotyczącą budowy ciała człowieka. Centrum nauki jest miejscem dynamicznym i interaktywnym, dlatego też uczniowie klas trzecich do woli testowali, pytali i zaspakajali swoją ciekawość. Dodatkową atrakcją był udział w warsztatach z robotyki, chemii i biologii. Nie od dziś wiadomo, że nauka przez doświadczenie od dawna uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod zdobywania wiedzy i umiejętności.