Przystanek - Ziemia

W dniach 3 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany przez Panią Marię Świstak i Panią Katarzynę Hylińską Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Przystanek- Ziemia! W akcji uczestniczyli uczniowie klas I-IV. Wprowadzeniem do tematu ekologii było wysłuchanie piosenki Dzięciół nastukał do prasy. Następnie Pani Angelika Dziadowiec, nauczycielka przyrody przeczytała bajkę ekologiczną pt. Ekoświrek Katarzyny Terechowicz przybliżając kwestie dbania o naturę. Słuchacze dowiedzieli się jak ważne jest wyrzucanie śmieci do koszy oraz troska o naturalne środowisko. Następnie uczniowie utrwalili zasady segregacji odpadów. To spotkanie wywołało u słuchaczy wiele pozytywnych emocji. Tylko śmieci organiczne są dla Ziemi apetyczne. Dla planety i natury nie ma lepszej receptury.