Konkurs Wielcy Polacy - Nobliści

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna FILIA NR 3 w Dębicy  w związku z Tygodniem Bibliotek zaprosiła uczniów klasy VI SP w Straszęcinie do udziału w konkursie literackim  pt. „WIELCY POLACY – NOBLIŚCI”  w dniu 18 maja 2011r.

Konkurs składał się z dwóch części – prezentacji i odpowiedzi na pytania. Uczniowie podzieleni na 7 grup zaprezentowali scenkę z dowolnego utworu Sienkiewicza, wiersze Szymborskiej i Miłosza, prezentację multimedialną dotyczącą wybranego Noblisty i najważniejsze fakty dotyczące życia i twórczości Reymonta.

Szczególne zainteresowanie wzbudziły śmieszne scenki, do których artyści przygotowali stroje i rekwizyty. Pięknie mówione wiersze, własnoręcznie narysowane portrety spowodowały, że wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami.

Dziękujemy pani Grażynie Mordeckiej i pani Jolancie Wiktor za życzliwość i sympatię w czasie wielu spotkań w bibliotece ciągu ostatnich trzech lat.

Świat książki stał nam się bliższy, a biblioteka w DK Mors w Dębicy wciąż zaprasza nas na spotkania z bohaterami książek!!!!

Opracowała : Lidia Piękoś