Jesienne harce

W słoneczny jesienny piątek, 10 października, uczniowie klasy I B wspólnie z rówieśnikami  z klasy I A, spędzili ciekawie jesienne popołudnie. Skorzystaliśmy z gościnności pobliskiego parku przy Dworku w Straszęcinie. Ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy. Letnia temperatura, piękne słońce, zabawy na świeżym powietrzu i czego chcieć więcej… . Starsze koleżanki zadbały o to, aby każdy mógł wziąć udział w ciekawych konkurencjach sportowych oraz zabawach z  chustą animacyjną.

Ci, którzy odpoczywali, mogli wypełnić kieszenie pięknymi okazami kasztanów i zrobić kolorowe bukiety z jesiennych liści. Ale największym przeżyciem dla dzieci było spotkanie z kucykiem Maćkiem i przejazd bryczką po alejkach parku. Pan Andrzej Rokita, właściciel konika, sprawił dzieciom ogromną radość. Każdy mógł pogłaskać Maćka, zobaczyć jak zjada swoje przysmaki i posłuchać informacji o życiu kucyka. Na koniec spotkania uczniowie wręczyli kucykowi kosz jabłek i własnoręcznie wykonaną laurkę. Wszystkie dzieci składają serdecznie podziękowania dla Pana Andrzeja. To było udane spotkanie.