Prezent na mikołajki !!!

5 grudnia 2014r. wybraliśmy się na wycieczkę do Rzeszowa. Celem wycieczki było zwiedzanie koszar 1 Batalionu Strzelania Podhalańskich w Rzeszowie w ramach Dnia Otwartych Koszar. Później, z okazji Mikołajków, obejrzeliśmy film pt. "7 Krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę" w kinie "Helios" w Rzeszowie. Organizatorami wycieczki były panie wychowawczynie z klas czwartej i piątej, wspomagane przez rodziców.

Spod szkoły wyjechaliśmy o 9.30, a wczesnej spotkaliśmy Świętego Mikołaja, który poczęstował nas cukierkami. Przejazd autostradą minął bardzo szybko i już po 45 minutach wjechaliśmy do jednostki. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od oglądania pojazdów wojskowych: sanitarki, pojazdów opancerzonych, samochodów bojowych. Widzieliśmy broń, mierzyliśmy hełmy. Następnie udaliśmy się na halę sportową, gdzie strzelaliśmy do celu, przymierzaliśmy mundury wojskowe, opatrywaliśmy rany oraz piliśmy pyszną, niebieską herbatkę. Potem zostaliśmy zaproszeni na obejrzenie defilady, lecz niestety wytrzymaliśmy 20 minut, ponieważ było bardzo zimno. Wróciliśmy na halę, żeby się rozgrzać. Później obejrzeliśmy defiladę. Następnie rozpoczął się pokaz akcji antyterrorystów, odbicie zakładnika, bardzo ciekawie się oglądało, ponieważ widzieliśmy taką akcję pierwszy raz! Następnie trochę zgłodnieliśmy, więc pojechaliśmy do Galerii Rzeszowskiej, do różnych restauracji oraz fast foodów. Po zjedzeniu pyszności opiekunowie zaprowadzili nas do kina "Helios". Tam mieliśmy 10 minut, aby kupić sobie różne seansowe smakołyki. Gdy weszliśmy na salę filmową nastała cisza. Film był śmieszny i bardzo nam się podobał. Gdy skończyliśmy oglądać dobiegła końca nasza wycieczka. Wsiedliśmy do autobusu  i wróciliśmy pod szkołę. Tam czekali na nas rodzice. Wycieczka bardzo nam się podobała, nauczyliśmy się wielu pożytecznych rzeczy, spędziliśmy miły czas z rówieśnikami oraz o rok młodszymi przyjaciółmi z klasy czwartej. Myślę, że to była jedna z najlepszych wycieczek.

Emilka Jaskot kl.V