Spotkanie z artystą

Dziś w poniedziałek 30.03.2015r. złożył nam wizytę niezwykły gość. W skromne progi naszej klasy przybyła Pani Barbara Różańska – plastyk, nauczyciel Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie. Poprowadziła ciekawe zajęcia plastyczne związane tematyką z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Dzieci wykonały pod czujnym okiem Pani Barbary pracę plastyczną – Pisankę Wielkanocną.

Malowały farbami kształt pisanek, przyklejały na nich wzorki z karteczek i  projektowały własne szlaczki, aby jak najpiękniej ozdobić pisanki. Na koniec użyliśmy brokatu, by podkreślić i wydobyć niezwykłe i oryginalne wzory na pisankach. Po zakończeniu spotkania złożyliśmy podziękowania naszemu gościowi, a w dowód wdzięczności wręczyliśmy Pani Barbarze skromne upominki. Aby zachować to wydarzenie w pamięci, nasza pani zrobiła nam kilka pamiątkowych zdjęć. Wytwory naszej pracy można podziwiać na korytarzu szkolnym. To były miłe zajęcia i będziemy je długo wspominać. Mamy nadzieję, że Pani Barbara Różańska jeszcze nas odwiedzi. Dziękujemy!!!