W Rymanowie - dzień pierwszy

20 kwietnia 2015

NARESZCIE! Nadszedł długo oczekiwany dzień wyjazdu do Rymanowa na zielona szkołę. Wśród głośnego płaczu rodziców wyjechaliśmy spod szkoły o 8 rano. Spokojnie dojechaliśmy na miejsce dwie godziny później. Tu powitał nas pan dyrektor Maciej Żółkoś i koledzy z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Korczowej. Kiedy już rozlokowaliśmy się w pokojach spotkaliśmy się na świetlicy, gdzie zostaliśmy zapoznani z regulaminem szkoły.

Potem w nieśmiałych promieniach słońca poszliśmy na pierwszy spacer po Rymanowie.W sanatorium ESKULAP spróbowaliśmy wody mineralnej Tytus, która nie smakowała nikomu oprócz Michała. Poznaliśmy krótką historię uzdrowiska i wróciliśmy do domu na obiad. Zupa jarzynowa, ziemniaczki, mięso, sos i marchewka były bardzo smaczne. Nie wiadomo, dlaczego wiele osób nie zjadło marchewki. Może nie lubią pomarańczowego? Potem chwilkę odpoczęliśmy i wyruszyliśmy na kolejny spacer. Niedaleko obejrzeliśmy obelisk upamiętniający Stanisława Wyspiańskiego, który tu odpoczywał. Jednak deszcz zepsuł nam przechadzkę i biegiem wracaliśmy, aby nie zmoknąć. A potem to już same atrakcje! Najpierw udawaliśmy zespoły muzyczne grające w różnych stylach muzycznych. Dziewczynki wylosowały muzykę country, a chłopcy rocka. Warto obejrzeć na zdjęciach jak się prezentowaliśmy! Po kolacji ( chlebek, masełko, serek topiony, kiełbaska z cebulką, zielona sałatka i słodziutka herbatka) było już tylko lepiej! BAL PRZEBIERAŃCÓW!!!  I tu zaskoczenie – okazało się, że zdecydowanie bardziej przebierać się wolą chłopcy niż dziewczynki, ale wszyscy wyglądali super. Po krótkiej dyskotece udaliśmy się na zasłużony odpoczynek i tak minął pierwszy dzień zielonej szkoły! Pozdrawiamy Gabrysia i zapraszamy do nas.