Dzień otwarty w ZSZ nr 1

Dnia 8-go maja w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Pawła II w Dębicy, odbył się dzień otwarty dla uczniów gimnazjum.  Z racji, że część z nas już we wrześniu będzie uczęszczać do „Mechanika”, postanowiliśmy wybrać się na zwiedzanie. Po pierwszej lekcji, wyjechaliśmy spod szkoły wynajętym busem. Przed godziną dziewiątą byliśmy już na miejscu. Zaraz potem, na hali gimnastycznej rozpoczęły się zaplanowane atrakcje: koncert uczniów, pokazy mody, prezentacje, przeplatane wypowiedziami pani dyrektor.

Uczennice częstowały przysmakami polskiej kuchni, a uczniowie przedstawiali osiągnięcia elektroniczne. Później udaliśmy się na zwiedzanie warsztatów, sal lekcyjnych i pracowni. Mogliśmy podpatrzeć od strony praktycznej poszczególne kierunki takie jak: operator obrabiarek skrawających, technik pojazdów samochodowych, elektryk.Dziewczynom szczególnie przypadły do gustu projekty ubrań wykonane przez uczennice z kierunku technologii odzieży. Pięciu reprezentantów z naszej szkoły wzięło udział w turnieju gry League of Legends organizowanego przez „Mechanika”. Po wyrównanej walce wygrali mecz ze szkołą z Grabin, gratulujemy J.  Około godziny 12-stej powróciliśmy do Straszęcina.  Był to bardzo przyjemny dzień, ze względu na ładną pogodę i brak lekcji.