Wycieczka

6 października dla uczniów  klas drugich odbyła się wycieczka do Wieliczki i Krakowa, która przyniosła uczestnikom wiele atrakcji. W kopalni soli w Wieliczce dzieci przeszły 3 kilometrowym  labiryntem solnych korytarzy 135 metrów pod ziemią.  Miały okazję poznać wykute w soli piękne komory i rzeźby, niezwykłe podziemne jeziora oraz poznać tradycję i historię wielickiej kopalni.

Po posiłku w pięknej  restauracji i atrakcjach  w podziemnym placu zabaw dzieci górniczą windą wyjechały na powierzchnię. Tutaj na wielickim Rynku Głównym mogły jeszcze raz podziwiać wnętrza kopalni przedstawionych na malowidle 3D pt. „SOLNY ŚWIAT”, którego autorem jest Ryszard Paprocki. Następnym punktem programu wycieczki był Ogród Doświadczeń im. S. Lema w Krakowie. Tutaj dzieci w atrakcyjny sposób mogły poznać niektóre prawa przyrody oraz zobaczyć wiele ciekawych doświadczeń i eksperymentów z akustyki  i optyki.  Odkryły np. jak można oszukać wzrok dzięki obracającym się tarczom z różnymi wzorami, a także bawiły się dźwiękiem uderzając w różne przedmioty. A wszystko to odbywało się  słonecznego  jesiennego popołudnia wśród zielonej scenerii pięknego ogrodu.