„Śniadanie daje moc”

8 listopada uczniowie klasy 2 uczestniczyli w akcji pt. „Śniadanie daje moc ”, której celem było zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Dzięki zaangażowaniu rodziców i uczniów dzień ten był pełen wrażeń. Dzieci świetnie się bawiły, a przy tym zdobywały wiadomości na temat prawidłowego odżywiania.

W czasie zajęć sportowych uczniowie sprawdzali ile mają sił i energii po zjedzeniu dobrego  i pełnowartościowego śniadania. W tym czasie mamy przygotowały bufet z kanapkami   i owocami. Uczniowie poznali 12 zasad prawidłowego odżywiania oraz wykonali piramidę prawidłowego żywienia. Wyposażeni przez rodziców w potrzebne produkty samodzielnie przygotowali zdrowe i smaczne kanapki. Na zakończenie uczniowie  sprawdzali zdobytą wiedzę rozwiązując różne zadania dotyczące zdrowego żywienia. Zadania praktyczne wykonali na 5. Obiecali, że wszystkie poznane zasady będą starali się stosować na co dzień.