Wycieczka do fabryki bombek

"Muchomorki" dnia 27.11.2015 r. pojechały do Rzeszowa do fabryki bombek. Celem wycieczki było zapoznanie się z produkcją ozdób choinkowych. W pierwszym etapie dzieci mogły zobaczyć proces dmuchania bombek. Przedszkolaki były zaskoczone, że bombki robi się ze zwykłego, przezroczystego szkła, które pod wpływem nagrzewania stawało się miękkie i gotowe do nadmuchiwania zupełnie jak balonik.

Szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu. Następnie dzieci zapoznały się z etapem „srebrzenia” , gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem udały się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń. Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało bombkę z wypisanym własnym imieniem.